Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Samoobrona Kobiet

 

Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

II edycja projektu ''Samoobrona Kobiet''


Odpowiadając na liczne pozytywne opinie z pierwszej edycji szkoleń z Samoobrony Kobiet resort obrony narodowej uruchamia II edycję bezpłatnych zajęć z walki wręcz dla kobiet.
W trakcie drugiej edycji projektu zaplanowano dziesięć spotkań, łącznie 20 godzin lekcyjnych. Pierwsze zajęcia odbędą się 2 grudnia br.
Zaproszone do wzięcia udziału uczestniczki otrzymały wiadomość na podany przy zapisywaniu się adres email. Ze względu na dużą ilość wniosków i ograniczoną liczbę miejsc, Panie które się nie zakwalifikowały zostały umieszczone na liście rezerwowej i będą informowane o możliwości udziału w programie w razie rezygnacji uczestniczek które zgłosiły się najwcześniej.
W programie zajęć przewidywana jest nauka m.in. przyjęcia postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu z tyłu, z przodu, za ręce, za włosy, itp., obrona przed kopnięciem, duszeniem i uderzeniem czy obrona przed atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
Zajęcia prowadzone będą na hali sportowej 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej 5. Dwa razy w miesiącu na przełomie roku 2017 i 2018 w terminach ustalonych z uczestniczkami na pierwszych zajęciach.

W Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Sanoku informację o samoobronie kobiet udzielane są pod  tel. 261 156 612; wkusanok@ron.mil.pl

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej www.mon.gov.pl w zakładce "Projekty"

 
 
    
pdf

Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku
Lipińskiego 109
38-500 Sanok
tel. 261156666
fax. 261156609
wkusanok@ron.mil.pl